Drzwi zewnętrzne

Od 10 lat nasza firma stosuje do produkcji okien i drzwi najlepszą klejonkę sosnową na polskim rynku. Cała jej produkcja opiera się na niemieckich, w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Elektroniczny pomiar wilgotności drewna zapewnia nam produkt o takiej samej charakterystyce w dowolnej partii dostawy.

Tarcica po wytrąceniu sęków oraz kawałków żywicznych jest sklejana ze sobą na długość (na tzw. mikrowczepy) oraz na pożądaną grubość (z trzech długich listew), tworząc w ten sposób lamel stosowaną przy produkcji okien i drzwi. Wykleja się to po to aby uniknąć wyginania się ramiaków podczas użytkowania gotowego produktu oraz aby zapobiec wyciekom żywicy, po dogrzaniu ramiaka przez słońce, gdyż może to osłabić powłokę lakierowaną wyrobu. W procesie produkcji klejonki drewno jest starannie selekcjonowane. Dopiero materiał najwyższej jakości przeznaczany jest do wytwarzania półfabrykatów do wyrobu okien i drzwi.


Nasze drzwi dzięki zastosowaniu klejonki sosnowej, charakteryzują się dużo większą odpornością na wypaczanie. Zarówno skrzydło jak i futryna zachowują swoją sztywność tak samo latem jak i zimą.

 

Bardzo ważnym etapem w uzyskaniu dobrego produktu jest lakierowanie.

Nasze drzwi malujemy farbami akrylowymi, gdyż są one bardzo odporne na promieniowanie UV i wszelkie zmiany warunków atmosferycznych. Powłoka lakiernicza jest po zaschnięciu niczym gumowy balon naciągnięty na ramiak dzięki czemu pracuje ona sobie swobodnie z całymi drzwiami i dlatego nie pęka.

Wiadomo przecież, że w zimę drewno lekko się skurczy a w lato wręcz przeciwnie dlatego też należy zastosować takie farby, które poddadzą się takim zmianom i nie złuszczą się. Farby te są również bezpieczne dla lakiernika, użytkownika i otoczenia tzn. nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Obecnie do malowania farbami akrylowymi stosuje się metodę AIRCOAT  zwaną  również hydrodynamiczną z osłoną powietrzną lub metodą płaszcza powietrznego. Jest to zmodyfikowany natrysk AIRLES z dodatkowym powietrzem polepszającym warunki natrysku. Czterokrotnie nanoszona natryskiem powłoka lakiernicza zapewnia naszym wyrobom doskonałe zabezpieczenie.

Kolejnym, istotnym elementem przy produkcji drzwi jest izotermiczne wypełnienie konstrukcji. Jego zadaniem jest wygłuszenie, ocieplenie oraz nadanie naszym drzwiom pożądanego wyglądu. Do tego celu od lat stosujemy niemiecką płytę warstwową STADUR (www.stadur.de), która daje się frezować a jej parametry termiczne są wręcz doskonałe.

Elementy kompozytowe płyty STADUR składają się z wytłaczanego poliuretanowego rdzenia, a po obu stronach ze sklejki o grubości 10 mm. Sklejka ma kilka warstw poprzyklejanych na przemian, co czyni ją bardzo wytrzymałą na promienie UV.

Te trzy elementy (dobra klejonka, płyta STADUR oraz odpowiednia powłoka lakiernicza) plus estetyka wykonania czynią nasze produkty jednymi z najlepszych na rynku.



Realizacja: MAXIGRAF